Az Egyesítő Közösség Egyesület Magyarországon bejegyzett vallási szervezet, az Egyesítő Egyház jogutódja. Az Egyesítő Egyház (teljes eredeti nevén "Szentlélek Társasága a Világ Kereszténységének Egyesítéséért") a kereszténységből származó új vallási mozgalom, amelyet Sun Myung Moon tiszteletes (magyar átírással Mun Szonmjong, ilyen formában is találkozhattál már nevével) alapított 1954-ben Dél-Koreában. Sun Myung Moon tiszteletes 2012-ben történt elhunyta után felesége, Hak Ja Han Moon asszony vezeti tovább a világméretű Egyesítő Mozgalmat és a kapcsolódó számos civilszervezetet.
Sun Myung Moon tiszteletes és Hak Ja Han Moon asszony alapvető vágya és életcélja az, hogy visszavigyék az egész emberiséget, Isten gyermekeit, a sokezer év bűnbeesett történelme alatt oly sokat szenvedett Mennyei Szülőnkhöz. Ennek alapvető eszközei Sun Myung Moon tiszteletes tanítása, az Isteni Alapelv, az Istent és a megbékélést és békét szolgáló számos kezdeményezés és civilszervezet, valamint a Házassági Áldás.
Az Isteni Alapelv
Sun Myung Moon tiszteletes tanítása (melyre az Egyesítő Közösség működése is épül) az Isteni Alapelv. Rendszerbe foglalt teológiáját 3 fő részre lehet választani, ezek "A Teremtés Elvei", "A bűnbeesés" és "A helyreállítás". Az egyesitokozosseg.hu honlap elsődleges célja ennek az eszmerendszernek a bemutatása és mindenki számára elérhetővé tétele kiadványaink vagy videók által.
Civilszervezetek és kezdeményezések a békéért
Sun Myung Moon tiszteletes számos alkalommal beszélt arról, hogy küldetése és szándéka közel sem egy új egyház létrehozása volt, hanem az egész emberiség visszavezetése és összekapcsolása Teremtőnkkel, Istennel. Ennek csak egyik eszköze lett a "Szentlélek Társasága a Világ Kereszténységének Egyesítéséért", ám mindazon vallásos vagy kevésbé vallásos emberek elérése érdekében, akik nem akarnak az Egyesítő Közösség tagjai lenni, Sun Myung Moon tiszteletes és Hak Ja Han Moon asszony számos civilszervezetet és kezdeményezést indítottak útnak az élet szinte minden területén. Így bármely jóakaratú, békeszerető ember részt vehet ebben a páratlan erőfeszítésben. A Békeházban helyet kapott magyarországi civilszervezetek listája a Békeház honlapján érhető el.
A Házassági Áldás
Sun Myung Moon tiszteletes és Hak Ja Han Moon 1960-ban házasodtak össze, "Szent Esküvőjük" pedig megnyitotta az utat számos "Szent Házassági Áldás Szertartás" megtartása előtt. Sun Myung Moon tiszteletes és az Egyesítő Egyház részben pont a tömeges esküvők révén vált ismertté a világban, már az 1975-ös 1800 pár Áldás szertartásától kezdve, melyet több másik után 1982-ben az első Dél-Koreán kívüli Áldás szertartás követett a new yorki Madison Square Gardenben. A rendszerváltás után az első magyarországi résztvevők az 1992-es 30.000 pár, majd az 1995-ös 360.000 pár Házassági Áldás szertartásán vehettek részt Dél-Koreában, illetve egyéb helyszíneken.
A Házassági Áldás szertartásokon már az első alkalmak óta részt vehettek korábban már házas párok is, az 1990-es évektől pedig már nem csak az Egyesítő Egyház tagjai, hanem felekezettől, vallástól függetlenül bármely házaspár részesülhet a Házassági Áldásban. Az Amerikai Egyesült Államokban 1997-ben Al Sharpton baptista lelkész és polgárjogi aktivista, 2001-ben George Augustus Stallings tiszteletes, az "Imani Egyház afro-amerikai keresztény kongregáció" alapítója, Benjamin Muhammad, "Az Iszlám Nemzete" képviselője és a "Millió Család Menetelése" vezetője, világszerte pedig több ezer keresztény lelkész valamint muzulmán vezető, majd sok százezer követőjük kapta meg Moon tiszteletes és Hak Ja Han Házassági Áldását.
A Házassági Áldás alapvető tanítása a házasság és a család szentsége, a fiatalok számára a tisztaságuk megőrzése, az önmegtartóztatás. A család a társadalom alapvető egysége, amelyben az ember gyermekkorától kezdve megtapasztalja és megtanulja a szeretet különböző szintjeit: a gyermeki, a testvéri, a házastársi, majd végül a szülői szeretetet. A szeretetben felnövekedve és felnőve, a szeretetben éretté és tökéletessé válva tudjuk a környezetünkben, a nemzetünkben, majd az egész világban megvalósítani a békés, eszményi együttélés valóságát, amely Isten és az egész emberiség vágya a Teremtés kezdete óta.